اشتغال در آمریکا

بازدید: 924

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اشتغال در آمریکا یک گزینه مهم پیش روی هر فردی است که قصد زندگی کردن در این کشور را دارد و اگر از هنرپيشه‌ها، فوتباليست‌ها و مانند آن ها بگذريم، مشاغلي در زمينه صنعتي و تجاري هستند كه مشتاقان بيشتري دارند.

برای مثال تحقیقات نشان می دهد که رشته رايانه چقدر براي آمريكايي‌ها مهم است و در پيشرفت آنها تاثير شگرفي دارد. به همین دلیل یکی از محبوب ترین مشاغل است.

 به عبارتی باید گفت به خاطر رشد سريع  فن‌آوري اطلاعات، اكثر رشته‌هاي رايانه از تكنيسين تعميرات تا مدير وب يا بانك اطلاعاتي، داراي درآمد خوبي هستند.

اشتغال در آمریکا بیشتر بر اساس تقاضاي بازار شكل مي‌گيرند و بر همين اساس نيز زماني به اوج مي‌رسند و زماني از مقبوليت كمتري برخوردار مي‌شوند. به عبارت ديگر، شهروند غربي كاري در دست دارد و درس و آموزش عالي را براي بهتر كاركردن و پيشرفت علمي و فني در كار و توليد برتر يا ارزان‌تر انتخاب مي‌كند. اما خيلي از ايراني‌ها اول درس مي‌خوانند و سپس به دنبال كار مي‌گردند كه تا اندازه‌اي غلط است.

   در مورد اشتغال در آمریکا باید گفت  معمولا  با مدرك فوق ليسانس و مقداري تجربه مفيد مي‌توان وارد بازار کار شد و هزینه ی یک زندگی را کسب کنید. اما مدرك دكترا براي اكثر پست‌هاي رسمي لازم است و بیشترین میزان درآمد در این مقطع تحصیلی بدست می آید.

یکی دیگر از کارهای مهم در زمینه ی اشتغال در آمریکا، حسابداری و یا مشاور مالی است و در حال حاضر حدود 300 دانشگاه براي برنامه ريزي مالي دانشجو مي‌پذيرند. وكلا و حسابداران براي درجات بالاتر وارد اين رشته مي‌شوند تا بتوانند بر تجربیات خود بیافزایند و درآمد بیشتری کسب کنند.

 

بنر نمونه 870*120

 

عده ی زیادی برای اشتغال در آمریکا به کارهای مربوط به املاک روی می آورند. با توجه به این که امروزه تقاضای اقامت و تهیه ی مسکن در آمریکا بسیار گسترش یافته است و می توانند با پیشرفت در این زمینه از درآمد نسبتا بالایی برخوردار شوند.

و اما با توجه به مشکلات زیست محیطی سال های اخیر داروسازی در زمینه ی اشتغال در آمریکا درآمد چشمگیری داشته است.زیرا نياز به داروسازي با توجه به رشد روزافزون جمعيت، انواع مريضي، ويروس و ميكرب، روز به روز بيشتر مي‌شود.

 و اما نکته ی جالبی که وجود دارد آن است که اشتغال در آمریکا در بخش هاي کشاورزي رشد پايدار خود را حفظ کرده است و عده ی زیادی می توانند در این زمینه از درآمد خوبی بهره ببرند.

نکته ی دیگری که باید به آن اشاره کرد در زمینه ی مهاجرت است که  ساده‌ترين روش اخذ گرين کارت و مهاجرت به آمریکا، اشتغال در آمریکا مي‌باشد. شما مي‌توانيد از طريق اين برنامه اقامت دايم آمريکا را براي همه اعضاي خانوادتان کسب نماييد.

لازم به ذکر است که اخذ اقامت دائم از روش اشتغال در آمریکا،  يکي از کم شرط ‌ترين روش هاي مهاجرت به امريکا محسوب مي‌شود و افراد بدون نياز به مدرک زبان (ايلتس يا تافل)، شرط سرمايه گذاري و يا مالي نيز مي‌توانند از اين طريق گيرين کارت امريکا را براي خود و ساير اعضاي خانواده اخذ نمايند.