تحصیل در آمریکا

بازدید: 731

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تحصیل در آمریکا و انتخاب دانشگاه معتبر در آمريکا، يکي از موارد بسيار تاثيرگذار، و مهم براي اخذ ويزاي تحصيلي آمريکا مي باشد.

دانشگاه هاي آمريکا بعد از دريافت مدارک دانشجويان و بررسي شرايط آن ها و انجام ارزيابي هاي لازم، فرم پذيرش را صادر مي نمايد. در فرم تمام اطلاعات مربوط به دانشجويان، دانشگاه، و دوره ثبت نام شده، ذکر شده است.

يکي از موثرترين و مهم ترين ابزار براي بدست آوردن موقعيت برای تحصیل در آمریکا، ايجاد ارتباط موثر است. لازم است بدانید که برای تحصیل در آمریکا، دو نوع ويزا وجود دارد:

نوع اول ويزاي تحصيلي آمريکا، ويزاي F1 آمريکا مي باشد و افرادي که قصد سفر به آمريکا براي انجام مطالعات علمي و دانشگاهي را دارند، از طريق ويزاي  F1مي توانند اقدام نمايند.

نوع دوم ويزاي تحصيلي آمريکا، ويزاي M1 مي باشد و افرادي که قصد شرکت در دوره هاي فني حرفه اي و دوره هاي آموزشي غير علمي را دارند مي توانند از طريق ويزاي M1 اقدام نمايند. و اما در مورد مصاحبه لازم است بدانید که سفارت در روز تشکيل پرونده انجام مي شود و دانشجويان بايد آمادگي لازم براي انجام اين مصاحبه مهم را داشته باشند.

بنر نمونه 870*120

برای تحصیل در آمریکا باید بدانید که دانشگاه ها را مي توان برحسب اينکه مراکز تحقيقاتي هستند يا نه به دو گروه تقسيم کرد:

گروه اول دانشگاه هايي هستند که درکنار تدريس مراکز تحقيقي هم هستند و دانشجويان مقطع دکترا قبول مي کنند.

دسته دوم دانشگاه هايي هستند که تنها به تدريس مي پردازند و دوره‌هاي دو ساله يا چهار ساله داشته و مدارکشان حداکثر تا مقطع ليسانس است.

مدارک زير از جمله مدارکي هستند که در روز سفارت براي انجام مصاحبه ویزای تحصیل در آمریکا مورد نياز مي باشند:

فرم ويزاي آمريکا

رسيد پرداخت

پاسپورت متقاضي با اعتبار کافي بعد از اتمام دوره

مدارک تحصيلي متقاضي

مدرک زبان در صورت مورد نياز بودن

مدارک ساپورت مالي که اثبات کننده شرايط مالي متقاضي براي تامين هزينه هاي تحصيل و زندگي در آمريکا مي باشد

اسناد ملکي و مدارک شغلي

پرينت حساب بانکي با موجودي مناسب

رضايت نامه سفر از طرف والدين

به خاطر داشته باشید که در کنار این مدارک جهت تحصیل در آمریکا، معمولا دو تا سه نسخه رسمي از ريزنمرات تمام دانشگاه هايي که قبلا رفته ايد لازم است. لازم است که کارنامه ها را در پاکت هاي مهر و موم شده بفرستيد که اين مهر و موم بايد توسط دانشگاه مربوطه انجام شود.

و افرادی که برای تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد علاقه مند هستند باید یک نکته را بدانند.  به طور کلي دو نوع مدرک فوق ليسانس در آمريکا وجود دارد: مدارک حرفه اي و مدارک تحقیقی.

و اما اگر قصد تحصیل در آمریکا در مقطع دکترا را دارید، می توان گفت مدارک تحقيقي گزينه بهتري هستند. چرا که در طي دوره تمرين تحقيق کردن خواهيد کرد و با بسياري از مهارت هاي لازم براي موفقيت در مقطع دکترا آشنا خواهيد شد.

 

Cloudy

17°C

Florida

Cloudy