هزینه ی زندگی در آمریکا

بازدید: 1071

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هزینه ی زندگی در آمریکا موارد مختلفی را در برمی گیرد. در این جا توضیحاتی مختصری را ارائه می کنیم. جالب است بدانید که هزينه مواد خوراکي در آمريکا بسيار پايين است.

البته به خاطر داشته باشید در آمريکا هر چيزي که مي خريد بايد حدود هشت درصد هم ماليات روي آن پرداخت کنيد. که البته در ایران هم این مسئله وجود دارد و ما آن را با نام ارزش افزوده می شناسیم و با آن آشنا هستیم.

بنر نمونه 870*120

مهمترين هزینه ی زندگی در آمریکا برای هر فرد، هزینه ی سکونت و مسکن است. قیمت حدودی اجاره يک در شهرهای مهم حدود 700-1000 دلار است که بستگی به منطقه و متراژ متفاوت است. اين نکته را فراموش نکنيد که طبق قانون بايد خانه تان را بيمه کنید و هزینه ای جداگانه برا آن نیز بپردازید. که هزینه ی آن بستگی به به نوع خانه ای دارد که خریداری می کنید.

سيستم خريد که یکی دیگر از موارد مهم در زمره ی هزینه ی زندگی در آمریکا می باشد، معمولا به اين شکل است افراد هر چند وقت يکبار ( مثلا هر هفته) که به سوپرمارکت هاي بزرگ رفته و مايحتاج هفتگی خود را تهيه مي کنند. و به همین دلیل تعداد زيادي فروشگاه هاي زنجيره اي در آمريکا وجود دارند که در هر منطقه از آمريکا تعداي از آنها معروف هستند.

و اما در مورد هزینه ی تلفن و انیترت که یکی دیگر از موارد هزینه ی زندگی در آمریکا می باشد باید گفت که چندان زیا نیست و شما می توانید با ماهیانه حدود 30 دلار از امکانات و سرعت بالای اینترنت بهره ببرید. . خلاصه اينکه هزينه تماس و پيام کوتاه نامحدود در آمریکا کاملا مناسب است.

و اما در کل باید گفت برای کاهش هزینه ی زندگی در آمریکا بهتر است خیرد خود را از فروشگاه های زنجیره ای انجام دهید. زیرا اين کار هم در کاهش سفرهاي درون شهري و مصرف سوخت موثر است و هم با کم شدن واسطه ها، کالاها با قيمت هاي واقعي تر به دست مردم مي رسد.

در پایان باید گفت با فرض اين که ماهيانه حدودا 3000-6000 دلار به طور خالص داشته باشيد، مي‌توانيد زندگي خوب و مرفهي داشته باشيد. بدین ترتیب هزینه ی زندگی در آمریکا چندان زیاد نیست. البته درست است که هزينه‌هاي درماني در آمريکا بالاست، اما شما وقتي کار مي‌کنيد بيمه بسيار خوبي هم خواهيد داشت. و سطح درآمد از ایران بالاتر است و می توان به نسبت درآمد از امکانات زیادی استفاده کرد.