فرودگاه بین‌المللی سانفرانسیسکو

بازدید: 897

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرودگاه بین‌المللی سانفرانسیسکو

فرودگاهی عمومی است مالک ان سانفرانسیسکوگرداننده کمیسیون فرودگاه سانفرانسیسکو است .

حادثه ای که چندی پیش در فرودگاه سان فرانسیکو اتفاق افتاد اتش سوزی فرودگاه بود که صبح شنبه پرواز ۲۱۴ آسیانا از سئول٬ حین نشستن در فرودگاه بین المللی سان فرانسیسکو دچار سانحه شد. بیش از ۳۰۰ مسافر و خدمه در این پرواز حضور داشتند ولی تنها ۲ نفر از آنها جان باختند. البته با توجه به شدت حادثه٬ ۱۸۲ نفر دیگر هم مجروح شدند . 

تعداد مسافر ۲۳٬۴۶۴٬۴۲۸ ۳ ابداعی که در نجات جان مسافران سانحه هوایی فرودگاه سان فرانسیسکو نقش داشتند.

تعداد کم کشته شدنگان نه فقط به خاطر شجاعت نیروهای امدادی بود که جان خود را برای نجات دیگران به خطر می اندازند٬‌ بلکه به لطف تلاش مهندسان و محققانی بود که فناوری های بسیار امنی را برای استفاده در هواپیماهای امروزی٬ توسعه می دهند.

بنر نمونه 870*120

 

از سال ۲۰۰۹ به بعد٬ هواپیماها "ملزم" به داشتن صندلی های  16G هستند٬ یعنی صندلی هایی که قادر به تحمل فشاری ۱۶ برابر قوی تر از جاذبه در سطح زمین باشند٬ تا در حین سقوط هواپیما تکه تکه نشوند و به مسافرین صدمه نزنند.

صندلی های 16G به دقت و با استفاده از آدمک های مصنوعی که شتابسنج در سرشان قرار دارد٬ تست می شوند تا صدمات احتمالی به نواحی سر٬ گردن و ستون فقرات شناسایی و تا حد امکان از وقوعشان جلوگیری شود.

این صندلی ها بر روی هواپیماهای ساخته شده از سال ۱۹۸۸ به این سو نصب شده اند ولی در سال ۲۰۰۹ بود که استفاده از آنها بر روی هواپیماهای قدیمی تر از ۱۹۸۸ هم الزامی شد. استاندارد قبلی 9G نام داشت.

موادی با قابلیت به تعویق انداختن آتش سوزی را دارند

هواپیماهای مسافرتی با مواد بسیار مقاومی ساخته  می شوند که در مقابل شعله های آتش مقاوم هستند٬ شعله هایی نظیر آنچه در حادثه فرودگاه سان فرانسیسکو به جان هواپیما افتاد.

از دیواره ها گرفته تا سقف تقریبا هر چیزی ب نوعی پوشش مقاوم در برابر آتش٬ تقویت شده. این مواد طوری هستند که بعد از دور شدن شعله از آنها٬ سوختنشان نیز متوقف می شود. در تصویر بالا محل های استفاده از آنها قابل مشاهده است.

شلنگ های آتش نشانی مجهز به دوربین

شب گذشته یک فروند هواپیمای بوئینگ 777 این کشور هنگام فرود، د ر فرودگاه سانفرانسیسکو سقوط کرد و دچار آتش سوزی شد که گفته می شود تابدین لحظه، دو کشته و 181 زخمی برجا گذاشته است.

به گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران؛ منابع خبری از سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ متعلق به شرکت هواپیمایی"آسیانا" در فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو خبر می دهند.

مسافران در هواپیمای حادثه دیده محبوس شدند و بخشی از هواپیما دچار حریق شد.

گروه نجات ، آتش سوزی رخ داده را مهار کرد. این هواپیمای بوئینگ 777 این هواپیما در مجموع دارای 291 مسافر، 16 خدمه پرواز بوده است.

در این حادثه 2 تن کشته و 181 تن دیگر زخمی شدند که حال 49 تن از زخمی ها وخیم گزارش شده است. یکی از کشته شدگان گذرنامه چینی داشته است. کنسولگری چین در سانفرانسیسکو و فرودگاه این شهر هنوز این خبر را تایید نکرده اند.

وزارت امور خارجه کره جنوبی درباره ملیت قربانی دیگر این سانحه هوایی اظهار نظری نکرد.

مسئولان فرودگاه بین المللی سان فرانسیسکو  اعلام کردند از مجموع سیصد و هفت نفر مسافر داخل هواپیمای بویینگ هفتصدو هفتادو هفت خطوط هواپیمایی آسیانا ایر کره جنوبی، دستکم شصت و یک تن از اتباع آمریکا بودند. 

ادعا شده که این هواپیما مشکل فنی نداشته است.