فرودگاه دالاس

بازدید: 987

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرودگاه دالاس لاو فرودگاه دالاس در سال ۱۹۱۷ تاسیس شده است ، فرودگاهی داخلی است که در شهر دالاس در ایالت تکزاس واقع شده و از پر رفت‌وآمدترین فرودگاه‌های تگزاس می‌باشد.

 فرودگاه دالاس  فرودگاهی  بین‌المللی واز  مهمترین فرودگاه شهر بوده، با امکانات کامل ومدرن شامل رستوران های متعدد وفوت کورت های متنوع  هرسلیقه فروشگاه های مختلف سالن استراحت سالن مخصوص سیگار انواع کارهای بیزنسی و...که  در سال ۲۰۰۸ از ۸ میلیون نفر پذیرایی کررده است.

فرودگاه دالاس  که در شهر فورت وورث در ایالت تکزاس واقع شده و ششمین فرودگاه پر رفت‌وآمد جهان می‌باشد. فرودگاه  لحاظ و تعداد پرواز در رده سوم و از لحاظ وسعت در رده چهارم در جهان قرار دارد.

بنر نمونه 870*120

 

فرودگاه دالاس سومین فرودگاه جهان در بیانیه ای اعلام کرد بیش از 350 پرواز از ساعت 9 و 30 دقیقه به وقت محلی ( 15 و 30 دقیقه به وقت گرینویچ ) از مقدس  فرودگاه دالاس لغو شد که 35 درصد کل پروازهای روزانه از یکی از فرودگاه های بزرگ آمریکا را تشکیل می دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، فرودگاه بین المللی دالاس در رده بندی جهانی درباره انتقال مسافران با 62 میلیون مشتری در سال و 1850 پرواز روزانه در رده سوم قرار دارد.

پاتریشیا باعث لغو پروازهای فرودگاه دالاس شد.

طوفان پاتریشیا در مکزیک و آمریکا باران های سیل آسا به راه انداخت و بر اثر بارندگی شدید، چندین پرواز در فرودگاه دالاس لغو شد.

طوفان پاتریشیا که از آن به عنوان بزرگترین و شدیدترین طوفان اقیانوس آرام نام برده می شود، روز جمعه به مکزیک رسید و سبب بالا آمدن آب رودخانه ها، وزش گردباد و ریزش کوه در بخش هایی از این کشور شد. پیش بینی می شد پاتریشیا با درجه پنج یعنی با بیشترین قدرت مکزیک را درنوردد، اما قدرت این طوفان روز جمعه ابتدا به درجه سه و سپس به درجه یک کاهش یافت . 

از تلفات انسانی این طوفان گزارشی نرسیده است، اما چندین خانواده در مناطق آسیب دیده، در پناهگاه های موقت اسکان داده شدند.

دامنه طوفان پاتریشیا در روز جمعه به ایالت تگزاس در جنوب آمریکا نیز کشیده شد. سامانه پرقدرت باران زا در غرب مکزیک با حرکت به سوی تگزاس باران های سیل آسا را در مناطق مختلف این ایالت از جمله در سان آنتونیو و هیوستون به دنبال داشت. در فرودگاه دالاس نیز چندین پرواز به دلیل بارندگی شدید لغو شد.