قوانین سفر به آمریکا

قوانین سفر به آمریکا نیز همچون سایر کشورهای اروپایی می‎باشد.

کشور آمریکا در جذب توریست یکی از موفقترین‎ها‎ محسوب می‎شود به طوری که گفته می‎شود، در سال 2013، موفق به جذب 8/69 میلون نفر شده است که درآمدی برابر با 180 میلیارد دلار بررای این کشور کسب کرده است. با توجه به اینکه سفر به کشور آمریکا به دو شکل سفر موقت و سفر برای اقامت صورت می‎گیرد، لذا قوانین سفر به آمریکا نیز در دو دسته تقسیم می‎شود.

قوانین سفر به آمریکا برای اقامت دائم

یکی از قوانین سفر به آمریکا، تهیه ویزا می‎باشد. ویزای امریکا را به چند طرق می‎توان تهیه نمود. برای اخذ ویزا باید دارای شرایط قانونی این کشور از جمله داشتن سن کافی (14 تا 79)، آشنایی با تاریخ و فرهنگ امریکا و نیز تسط بر زبان انگلیسی باشید. ویزا برای برخی کشورهایی که دارای روادید خاصی هستند، از قبیل کانادا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و استرالیا حذف گردیده است.

بنر نمونه 870*120

 

هر یک از اتباع کشور خارجی که قصد ورود به ایالات متحده را دارد، باید ابتدا، ویزای ورود به این کشور را دریافت کنند. با توجه به قوانین سفر به آمریکا، ویزا، مسافرین را قادر می‎سازد تا وارد یکی از مبادی ورودی، بندر، فرودگاه یا محل ورود از مرزهای زمینی این کشور شده و از بازرسان وزارت امنیت و اداره حفاظت از گمرکات و مرزها، تقاضای اجازه ورود به ایالات متحده را نمایند. داشتن ویزا، ورود به خاک ایالات متحده را تضمین و بیانگر این امر است که مسئول کنسولگری در یکی از سفارتخانه‏ها‎ی ایالات متحده صلاحیت مسافران را برای ورود به این کشور با هدفی خاص را تایید نموده است. بازرسان وزارت امنیت و اداره حفاظت از گمرکات و مرزها، محافظان مرزهای کشوری، مسئول پذیرش مسافران به خاک ایالات متحده، برای منظوری خاص و به مدت مشخص هستند که وجود آنها به معنای تایید قوانین سفر به آمریکا می‎باشد.

قوانین سفر به آمریکا برای سفر کوتاه مدت

برای سفر کوتاه مدت قوانین سفر به آمریکا به شکل خاصی تنظیم و تهیه شده است. همانطور که سفر به دو صورت همراهی با تور سفر به آمریکا و نیز سفر به صورت خانواده و یا مجردی انجام می‎شود، قوانین سفر به آمریکا نیز متفاوت خواهد بود. قوانین سفر به آمریکا به صورت همراهی با تور با مشکلات کمتری مواجهه خواهد شد. بدین معنا که تمامی امور اداری، وجود مترجم و لیدر برای راهنمایی به مکانهای گردشگری و جاذبه‎ها‎ی کشور آمریکا توسط لیدر تور صورت می‎گیرد. این در حالی است که در ق قوانین سفر به آمریکا با شرایط مجردی و به صورت تنها، تمامی موارد مذکور بر عهده شخص توریست خواهد بود. وی باید به اندازه کافی بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشد تا بتواند با مردم آمریکا ارتباط برقرار نماید.